K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wolnoamerykanka

0

Totalny chaos panuje na przejeździe kolejowym, który łączy zachodnią część Ustki ze stroną wschodnią. Piesi chodzą po nim, nie zważając na przejeżdżające pociągi, a zasad parkowania przy zamkniętym szlabanie nie przestrzega nawet ustecka straż miejska.

Przejście przez tory najwyraźniej jest nielegalnie legalne, bo chodzą po nim nie tylko indywidualni przechodnie, ale i zorganizowane grupy młodzieży pod przewodnictwem wychowawczyni. Tuż przy szlabanie po stronie zachodniej usytuowana jest budka piekarniczo-cukiernicza, która cieszy się uznaną renomą, bo to właśnie dla oferowanych przez piekarza wypieków w tym miejscu zatrzymują się samochody, których użytkownicy dokonują zakupów. Problem w tym, że art. 28 prawa o ruchu drogowym wyraźnie stanowi: „Zabrania się zatrzymywania pojazdu w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu, zarówno przed i za rzeczonym przejazdem (dotyczy również chodnika i pobocza). Na odcinku od słupka z jedną kreską do przejazdu obowiązuje zakaz postoju po obu stronach drogi”.

W tym miejscu dodatkowo ulokowano przejście dla pieszych, co w ogóle komplikuje sytuację. Według naszej wiedzy sprawą powinien zająć się zarządca drogi po gruntownym przestudiowaniu przepisów w tej kwestii, bo inaczej prędzej czy później dojdzie tam do nieszczęścia. Wystarczy przez chwilę popatrzeć, jak wygląda tam organizacja ruchu pieszo-samochodowego. Teren należy do Polskich Kolei Państwowych, które ograniczyły się do zamknięcia szlabanów na stałe. Z widocznym skutkiem.

To się nadaje do telewizji – mówi ustczanin, nasz rozmówca. – Strażak w godzinach pracy kupuje bułki, mało tego – stoi przed przejściem kolejowym, dając innym zły przykład. Więc jak zwracam komuś uwagę, to on mi mówi, że straż miejska też tutaj staje. Normalna komedia!

Rzeczywiście straż miejska nie reaguje na przechodniów i cyklistów poruszających się po torach w miejscu do tego niedozwolonym, mało tego – sama w sposób ewidentny narusza przepisy drogowe, parkując tuż przy przejeździe kolejowym. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.