K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Aktywnie podczas pikniku

0

Na terenie boiska przy Szkole Podstawowej nr 7 w Lęborku odbył się piknik z turniejem rodzinnym piłki nożnej. W integracyjnym przedsięwzięciu uczestniczyło w sumie około 400 osób.

Plenerowa impreza na przyszkolnym boisku organizowana była przez Miejski Klub Sportowy Lew Lębork oraz NFM Group. Był to pierwszy tego rodzaju piknik skierowany do dzieci i ich rodzin połączony ze sportową rywalizacją.

Jest to impreza typowo integracyjna, podczas której dzieci rywalizują między sobą w różnych konkurencjach, ale przede wszystkim piłkarskich i sprawnościowych – zapowiada Piotr Grudzień, prezes MKS Lew Lębork. – Mamy nadzieję, że dzieci fajnie spędzą ten czas, a rodzice pokibicują dzieciom, co też powinno być dla nich przyjemnością. Każde z dzieci ma dzisiaj zagwarantowany złoty medal. Myślę, że będzie to pierwszy, udany, aczkolwiek nie ostatni turniej zorganizowany wspólnie z firmą NFM, przy jej udziale i wsparciu.

Rozgrywkom piłkarskim dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych towarzyszyły liczne atrakcje.

Zarówno piłkarskie jak i zabawowe animacje dla dzieci w różnym wieku – wylicza Małgorzata Dombrowska, prezes zarządu NFM Production. Tatuaże, bańki, zjeżdżalnie, hopsalnie… Myślę, że każdy znajdzie tu coś fajnego, żeby spędzić tę niedzielę niezapomnianie.

Na tym obiekcie, jak oszacowaliśmy wstępnie, jest około czterystu osób – dodaje Piotr Grudzień. – Samych dzieci jest 160-180. Do tego trzeba dodać rodziców i członków rodzin. Podejrzewam, że możemy osiągnąć nawet 500 osób uczestniczących w w tej wspólnej zabawie. Cieszymy się, że jest tak liczne grono dzieci i rodziców, którzy je wspierają.

W piłkarskiej odsłonie zaprezentowały się również kobiety, czyli drużyna NFM Production kontra trzecioligowy zespół kobiet Lew Lębork. Po nich na boisku wystąpiły zespoły męskie – pracowników NFM i trenerów lęborskiego lwa. Uczestnicy rekreacyjnego przedsięwzięcia mile spędzili czas również przy wspólnym grillowaniu. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.