K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Awaria sieci gazowej

0

Awaria sieci gazowej była przyczyną dużych utrudnień w ruchu pojazdów na skrzyżowaniu ulic Anny Łajming i Tuwima. Wyłączono jeden pas ruchu na wysokości ulicy Starzyńskiego, ale to wystarczyło, by wjazd na Tuwima był permanentnie zakorkowany.

Uszkodzenie zdarzyło się w sobotę wieczorem, jednak dopiero w poniedziałek zwiększone strumienie pojazdów od strony alei Sienkiewicza i Wojska Polskiego z jednej oraz Deotymy, Jaracza i Jagiełły z drugiej wzajemnie się zakleszczały. Rzecznik prasowy warszawskiej centrali spółki Artur Michniewicz informuje, iż w sobotę stwierdzono rozszczelnienie instalacji gazowej w rejonie placu Zwycięstwa oraz ulic Tuwima i Starzyńskiego. Poszukiwania miejsca awarii pozwoliły ustalić, że przerdzewieniu uległ jeden ze stalowych kołnierzy w rurociągu gazowym. Miejsce uszczelniono, a do poniedziałkowego wieczoru monterzy będą kontrolować, czy było to jedyne miejsce rozszczelnienia. W celu uniknięcia tragedii bezwonny w naturze gaz ziemny jest przez gazowników nawanniany specjalną substancją zapachową, by można go było szybko i łatwo wykryć, kiedy wydobywa się poza kontrolą. W miejscu awarii około poniedziałkowego południa czuć było jeszcze silną woń tej substancji. Zdaniem rzecznika we wtorkowy poranek wszystko powinno było wrócić do normy, ale – niestety – tak się nie stało. Awarię co prawda usunięto, ale pas w dalszym ciągu jest zamknięty, ponieważ świeżo położony w miejscu naprawy asfalt musi zastygnąć.

Jednocześnie od poniedziałkowego wieczoru wyłączony z ruchu jest plac Zwycięstwa. Ma to związek z promocyjnym koncertem, jaki organizuje tam jedna z firm produkująca napoje energetyczne. Wygradzana jest część placu, ale zamknięty jest cały. Jak poinformował nas przedstawiciel organizatorów imprezy ze strony miasta – przewidywana jest frekwencja w liczbie ok. 4-5 tysięcy ludzi, dlatego nie dopuszcza się aut do parkowania na tym największym w mieście parkingu. Nawet prezydencka limuzyna, podobno nieużywana zbyt często, przycupnęła przy chodniku z dala od głównego ratuszowego wejścia. Problem mają też interesanci ratusza, którzy często są zaskoczeni zmianami w organizacji ruchu w tym miejscu. Muszą sobie znaleźć jakieś inne miejsce do zaparkowania pojazdu. W środę wszystko powinno wrócić do normy. Na razie! Wkrótce – jak zapowiada ratusz – ma rozpocząć się przenoszenie przejścia dla pieszych u zbiegu ulic Starzyńskiego i Tuwima na tę stronę, gdzie naprawiany był gazociąg. Należy więc spodziewać się kolejnych utrudnień w ruchu pojazdów na tej mocno uczęszczanej ulicy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.