K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Policja ściga zboczeńca

0

Policjanci poszukują mężczyzny, który dokonał napaści seksualnej na kobietę w Ustce. W związku z prowadzonym śledztwem wszystkie osoby, które rozpoznają na nagraniu z monitoringu podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa, proszone są o pilny kontakt z usteckim komisariatem. Zgłaszać się można osobiście lub telefonicznie pod numerem 59 815 27 00. Informacje przyjmowane są także w każdej jednostce policji na terenie kraju oraz pod stałymi numerami alarmowymi 997 i 112.

Oto treść policyjnego komunikatu:

Policjanci z komisariatu w Ustce prowadzą postępowanie w sprawie przestępstwa „doprowadzenia do innej czynności seksualnej”. Śledczy ustalili, że podejrzewanym jest mężczyzna, którego wizerunek znajduje się na zamieszczonym filmie. Do zdarzenia doszło 17 czerwca 2018 r. godz. 07:45 na plaży na odcinku pomiędzy Ustką a Orzechowem. Prezentowany na załączonym filmie sprawca, używając przemocy, zaatakował spacerującą po plaży kobietę, złapał ją za szyję, przewrócił i szarpiąc za ubranie, próbował doprowadzić ją do innej czynności seksualnej. Pokrzywdzona, broniąc się, zdołała uciec.

Działania policjantów z Ustki wsparte funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Straży Gminy Ustka doprowadziły do zabezpieczenia zapisu monitoringu, na którym nagrany jest uciekający sprawca. Śledczy ustalili, iż jest to mężczyzna w wieku około 30 lat, wzrostu około 180 cm, ma włosy ciemne, krótko ostrzyżone. Ubrany był w czerwoną koszulę, czarne spodenki przed kolano oraz sportowe czarne buty i czarne skarpetki.

Apelujemy do wszystkich osób, które rozpoznają mężczyznę przedstawionego na filmie, o kontakt telefoniczny z Komisariatem Policji w Ustce pod nr telefonu 59 815 27 00 lub z inną, najbliższą jednostką Policji. Można też dzwonić pod numery 997 i 112. Zapewniamy dyskrecję i anonimowość otrzymanych informacji. Sprawcy grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

(jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.