K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Atak na plaży

0

Policja poszukuje sprawcy podejrzanego o zaatakowanie na tle seksualnym kobiety spacerującej po plaży w Ustce. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym widać wizerunek mężczyzny.

Do przestępstwa doszło 17 czerwca we wczesnych godzinach porannych na odcinku plaży pomiędzy Ustką a Orzechowem. Pokrzywdzona to mieszkanka województwa dolnośląskiego, która nad morze przyjechała w celach wypoczynkowych.

Nagle podszedł do niej jakiś mężczyzna, złapał ją za szyję i używając przemocy, przewrócił na ziemię, szarpał się z nią i próbował doprowadzić do wykonania innej czynności seksualnej. Kobieta broniła się i krzyczała. To spowodowało taką reakcję, że sprawca został spłoszony i uciekł – mówi kom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Funkcjonariusze rozpoczęli działania mające na celu ustalenie, kim jest sprawca. Rozpoznając drogę ucieczki mężczyzny, funkcjonariusze dotarli do jednej z prywatnych posesji, której kamery zarejestrowały biegnącego mężczyznę. Zapis z nagrania został zabezpieczony i posłużył do przedstawienia rysopisu podejrzanego.

Na zachowanym obrazie z kamery widać uciekającego mężczyznę w wieku około 30 lat, mierzącego około 180 cm wzrostu. Sprawca napadu na kobietę ubrany był w czerwony t-shirt, krótkie czarne spodenki oraz czarne sportowe buty. Policja apeluje do wszystkich, którzy widzieli lub rozpoznają widniejącego na nagraniu mężczyznę, o kontakt telefoniczny lub osobisty z najbliższym komisariatem.

Odzew po opublikowaniu w internecie nagrania jest bardzo duży – mówi kom. Czerwiński – jednak wciąż czekamy na informację, dzięki której możliwe będzie ustalenie, kim jest sprawca. Nie mógł się rozpłynąć, zatrzymanie go to kwestia czasu. O pomoc w ustaleniu jego tożsamości zwracamy się też do państwa. Być może ktoś przechodził tamtędy, może widział to zamieszanie, widział, w którą stronę biegł ten mężczyzna.

Śledczy ustalili, że sprawca podczas ucieczki wyrzucił po drodze założoną koszulkę. Funkcjonariusze zalecają, aby w sytuacji, kiedy dochodzi do napadu, próbować spłoszyć napastnika głośnym zachowaniem. To w wielu wypadkach jedna z najskuteczniejszych metod wystraszenia atakującego. Policja zachęca także do udziału w darmowych kursach samoobrony, organizowanych przez komendy miejskie. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.