K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zjednoczenie teatrów

0

Słupskie teatry wspólną imprezą zamykają tegoroczny sezon artystyczny. Jedną z głównych atrakcji przygotowanych specjalnie na to wydarzenie będzie plenerowy spektakl.

Teatry Rondo, Nowy i Tęcza na najbliższe dni przygotowały prawdziwy maraton spektakli. Imprezę już dziś otwiera Nowy Teatr im. Witkacego, który na swoich deskach wystawi sztukę „Seks dla opornych”. Na hit ostatniego sezonu aktorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych 21, 22 i 23 czerwca o godzinie 19.

Natomiast w sobotę, 23 czerwca, o godzinie 17 Teatr Lalki Tęcza na jeden dzień opuści swoje mury i pod gołym niebem zagra komedię dell’arte. Spektakl pod nazwą „Osobliwe zdarzenie” wyreżyserował Matteo Spiazzi.

Jest to polsko-włoska koprodukcja, którą dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorką tłumaczenia jest pani Magda Mrozińska. To propozycja dla widzów dorosłych, ale śmiało może to być spektakl rodzinny. Wyjątkowo premierę zaplanowaliśmy w plenerze na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich – mówi Michał Tramer, dyrektor Teatru Lalki Tęcza.

Swoją ofertę przygotował też Ośrodek Teatralny Rondo, najmniejszy z trzech teatrów biorących udział w wydarzeniu. Start pięciospektaklowego „Teatru Rondo nocą” nastąpi 22 czerwca o godzinie 21.30. Na deskach teatru zobaczyć będzie można, między innymi „Poezję cyrku”, a na zakończenie o godzinie 1 w nocy wystąpi w monodramie Caryl Swift.

Dla organizatorów festiwal „3 Teatry” to okazja, aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Zawłaszcza do tych, którzy na co dzień nie mają czasu na kontakt z wysoką kulturą. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.