K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Runął przyszkolny komin

0

Na terenie Szkoły Podstawowej w Leśnicach w powiecie lęborskim częściowo runął komin o konstrukcji stalowej. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Uszkodzony został jedynie zaparkowany w pobliżu pojazd.

Zgłoszenie do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku wpłynęło w czwartek około godziny 14. Dotyczyło ono uszkodzenia części przyszkolnego komina w miejscowości Leśnice, na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że część komina o konstrukcji stalowej długości 2-6 metrów spadła na ziemię – informuje st. kpt. Piotr Krzemiński, rzecznik prasowy KP PSP w Lęborku. komin upadając uszkodził pojazd osobowy, który był zaparkowany pod tym obiektem. Przyczyną były wczorajsze anomalia pogodowe. Wskutek silnych podmuchów wiatru ta część komina została oderwana od części głównej.

Czwartkowe działania straży polegały jedynie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe niemożliwe było rozstawienie podnośnika hydraulicznego. Uczyniono to dzisiaj, 22 czerwca. Strażacy sprawdzali, czy drabinka techniczna, która znajduje się na kominie, nie grozi upadkiem. Jeżeli by tak było, drabinka zostałaby usunięta.

Dalsze czynności zmierzające do naprawy uszkodzonego przewodu kominowego będzie już musiała podjąć dyrektorka szkoły – powiedział Piotr Krzemiński.

Na szczęście w chwili zdarzenia nikt nie znajdował się za budynkiem leśnickiej szkoły podstawowej, gdzie znajduje się komin. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.