K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

W punkt

0

W trwających w Ustce eliminacjach strefowych do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Strzelectwie Sportowym bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Gryfa Słupskiego. W konkurencji karabin pneumatyczny bezkonkurencyjny okazał się Sebastian Wojdziak, wychowanek trener Anny Hadziewicz, który wynikiem 508,8 pkt poprawił ustanowiony przez siebie w Pucku 10 lutego 2018 roku rekord Polski. Nie był to jego jedyny złoty medal w tych zawodach. Pierwsze miejsce zdobył również w trzech postawach 3 x 30 strzałów, uzyskując wynik 832 pkt.

Kwalifikacje do FOOM uzyskali również strzelający z pistoletów wychowankowie trenera Juliana Lisa. Mateusz Kosidlak zajął najwyższy stopień na podium w pistolecie pneumatycznym 50 strzałów z wynikiem 448 pkt oraz w pistolecie szybkostrzelnym z wynikiem 519 pkt Łukasz Nastaj osiągnął czwartą lokatę w pistolecie pneumatycznym 50 strzałów, uzyskując wynik 442 pkt oraz w pistolecie szybkostrzelnym. Krystian Szuryn uplasował się na siódmym miejscu w pistolecie pneumatycznym, osiągając 427 pkt. W pistolecie sportowym 30+30 Zuzanna Desperak zdobyła piąte miejsce, gromadząc na swoim koncie 473 pkt, natomiast Sara Figura zajęła siódme miejsce z wynikiem 454 pkt.

Był to dla słupszczan ostatni występ przed finałem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Strzelectwie Sportowym, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 20-24 lipca 2018 roku. Zawodnikom oraz trenerom życzymy powodzenia i dalszych sukcesów. (jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.