K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Skrzyżowanie zamknięte

0

Dzisiaj (26 czerwca) zablokowano przejazd przez skrzyżowanie alei Niepodległości z ulicą Targową w Lęborku. Powodem zamknięcia odcinka drogi wojewódzkiej 214 i fragmentu Targowej jest budowa kanalizacji deszczowej.

W centrum Lęborka występują utrudnienia komunikacyjne. We wtorek zostało zamknięte skrzyżowanie alei Niepodległości z ulicą Targową w związku z budową kanalizacji deszczowej.

Kilka tygodni temu przy skrzyżowaniu głęboko w ziemę wkopany został separator wody deszczowej wraz z osadnikiem. Teraz podłączona do niego zostanie kanalizacja z obrębu skrzyżowania i budowanego parkingu pomiędzy ulicą Staromiejską a aleją Niepodległości.

Z informacji przekazanych przez Urząd Miejski w Lęborku wynika, że wykonawca planuje prace na dwie zmiany, tak aby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze. Wstępny termin ponownego udrożnienia skrzyżowania to 30 czerwca bieżącego roku.

Objazd nieprzejezdnego odcinka drogi wojewódzkiej 214 prowadzony będzie przez ulicę Zwycięstwa, aleję Wolności do ulicy Kossaka. Zamknięcie skrzyżowania będzie utrudnieniem dla kierowców korzystających z ulicy Marcinkowskiego, Dąbrowskiego, Targowej czy Węgrzynowicza, na której podczas kilkudniowego zamknięcia skrzyżowania wstrzymany został remont chodników i nawierzchni w celu zwiększenia płynności ruchu.

Przebudowa kanalizacji deszczowej w rejonie Targowej, Niepodległości i Staromiejskiej to część większego zadania realizowanego w ramach wartego blisko 5 milionów złotych projektu „Poprawa działania systemów odprowadzania oraz oczyszczania wód opadowych i roztopowych z części zurbanizowanych miasta Lęborka”. Na jego realizacje miasto pozyskało ponad 3 miliony złotych dotacji w ramach Regionalnego programu operacyjnego województwa pomorskiego.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.