K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

200 za telefon

0

W piątek, 29 czerwca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Telefony komórkowe”. Ich celem jest ograniczenie zagrożenia powodowanego na drogach przez kierowców korzystających podczas jazdy z telefonów komórkowych.

Korzystanie z telefonu przez kierowców w trakcie jazdy jest prawdziwą zmorą na polskich drogach. Coraz więcej zdarzeń powodowanych jest przez osoby, które skupiają się na ekranie mobilnego urządzenia. Rekordziści potrafią przejechać kilkaset metrów nie patrząc na drogę. Zdarza się to bardzo często również na prostych odcinkach dróg, gdzie pozornie jest najbezpieczniej. Dlatego w najbliższy piątek (29 czerwca) policjanci na terenie całego województwa przeprowadzą działania „Telefony komórkowe”. St. sierż. Aleksandra Ligmanowska, KPP w Lęborku tłumaczy, że akcja wymierzona jest w tych kierowców, którzy podczas jazdy rozmawiają trzymając telefony w dłoni.

Korzystanie podczas kierowania pojazdem z telefonu komórkowego to wykroczenie.

Jeśli policjanci podczas akcji zatrzymają kierowcę, który podczas jazdy rozmawiał trzymając telefon w dłoni mogą nałożyć mandat w wysokości 200 złotych i dać 5 punktów karnych – przestrzega Aleksandra Ligmanowska.

Policjanci chcą przede wszystkim uświadomić kierowców, jakie niebezpieczeństwo mogą stwarzać prowadząc pojazd i odrywając wzrok od drogi. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.