K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Awaria autobusu

0

Pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej natknęli się dzisiaj (28 czerwca) na utrudnienia. Powodem była awarią autobusu, a w konsekwencji przerwa w obsłudze jednej z linii.

Awaria dotyczyła czwartkowego porannego kursu linii 4. Z problemem komunikacyjnym spotkali się pasażerowie czekający na autobus przy przystankach na osiedlu Sportowa w Lęborku oraz w miejscowości Lubowidz. Z informacji przekazanych przez dyrektora Zakładu Komunikacji Miejskiej w Lęborku Mirosława Siergieja wynika, że przyczyną przerwy w obsłudze linii była awaria autobusu. Konieczne było wysłanie na linię kolejnego pojazdu z taboru, by przewieźć oczekujących pasażerów.

Obecny tabor autobusowy ZKM jest w znacznym stopniu wysłużony. Najstarsze autobusy mają ponad 20 lat. Sytuacja ma ulec poprawie za sprawą projektu dotyczącego budowy lęborskiego węzła przesiadkowego, w którym to przewidziano doposażenie floty miejskiej spółki. Umowę dotyczącą zakupu pięciu fabrycznie nowych autobusów podpisano w styczniu tego roku.

Zamówienie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dwa pierwsze z zamówionych pojazdów mają być dostarczone do Lęborka jeszcze w tym roku, do końca listopada.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.