K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wolontariuszki z zagranicy

0

Po raz pierwszy w lęborskim przedszkolu goszczą wolontariuszki z Meksyku i Tajlandii. Ich przyjazd był możliwy dzięki współpracy Przedszkola nr 5 z organizacją młodzieżową AIESEC.

AIESEC to największa na świecie organizacja prowadzona przez młodych ludzi i rozwijająca w nich cechy liderów dzięki uczestnictwu w projektach wspierających realizację wymian międzynarodowych. Poprzez nawiązaną współpracę z organizacją do Przedszkola nr 5 w Lęborku przyjechały wolontariuszki z Tajlandii i Meksyku. Prowadzą one w placówce zajęcia z dziećmi.

Jestem tutaj wolontariuszką. Uczę języka angielskiego i innej kultury. Oprócz tego również i ja mam możliwość poznania kultury Polski – mówi Bella, wolontariuszka z Tajlandii.

Druga z zaproszonych pań, Meksykanka Paulina Flores Lopez, z ciekawością obserwowała życie w naszym kraju. Przyznaje, że bardzo chciała poznać kulturę polską, różne zakątki kraju, spotykać się z ludźmi. Na pytanie, czy Polska jest dla niej piękna, odpowiada: – Tak, bardzo mi się podoba.

W wolnych chwilach wolontariuszki zwiedzają Pomorze. Przebywają w polskich rodzinach dzięki gościnności rodziców przedszkolaków. Wtedy także nie brakuje zabawy. – Jest berek, chowany, skakanie, ćwiczenia – wymienia Marysia z Przedszkola nr 5 w Lęborku.

Dyrekcja placówki przyznaje, że celem podjęcia tego typu działań było przede wszystkim wykreowanie u dzieci postaw tolerancji i otwartości poprzez zajęcia z wolontariuszami z innych państw. Pobyt gości potrwa sześć tygodni, do 22 lipca. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.