K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Na dobry start

0

Od 1 lipca rozpoczyna się nowy okres zasiłkowy dotyczący świadczeń pobieranych przez mieszkańców w lęborskim MOPS-ie. Będzie można składać wnioski m.in. na nowe jednorazowe świadczenie „Dobry start”.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lęborku zachęca mieszkańców korzystających z oferowanych świadczeń do składania wniosków drogą elektroniczną już od 1 lipca.

Można składać przez bank, aplikację [email protected] lub platformę ePUAP wnioski na 500+, na Dobry start, czyli tak zwane 300+ i na fundusz alimentacyjny – mówi Elżbieta Michalska, kierownik MOPS w Lęborku. Nie ma takiej możliwości w przypadku świadczeń rodzinnych. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Lęborka do składania wniosków drogą elektroniczną. Ułatwi to pracę zarówno nam jak i mieszkańcom. Od 1 sierpnia biegnąc będzie też termin składania wniosków na stypendia, ale tu można dokonać tego tylko drogą tradycyjną, czyli papierową.

Po raz pierwszy od tego roku można ubiegać się o świadczenie Dobry start.

Przysługuje ono dzieciom uczącym się do dwudziestego roku życia – wyjaśnia Elżbieta Michalska. Jest to jednorazowe świadczenie i nie wymaga wydania decyzji. Tę wydajemy jedynie w sytuacji odmowy lub nienależnie pobranego świadczenia. O przyznaniu świadczenia informowane będą osoby zainteresowane drohą elektroniczną z adresu e-maila [email protected]

W ramach rządowego programu 300+, uczniom rozpoczynającym rok szkolny pieniądze będą przyznawane bez względu na dochody w rodzinie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.