K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Z przejawami demoralizacji

0

Sprawa znęcania się gimnazjalistów ze szczególnym okrucieństwem nad bezbronnym kotem została nagłośniona w ubiegłym roku. Nastolatkowie za swoje czyny odpowiedzieli przed Sądem Rejonowym w Lęborku. Znana jest treść postanowienia.

Była to sprawa, która nabrała ogólnopolskiego rozgłosu. Wiosną ubiegłego roku ujawniono nagranie z telefonu komórkowego z udziałem nastoletnich chłopców, którzy w drastyczny sposób obchodzili się ze zwierzęciem. Filmik miał być wcześniej udostępniany w sieci. Zawiadomienie dotyczące znęcania się nad kotem zostało złożone w kwietniu 2017 roku przez mężczyznę zaniepokojonego dłuższą nieobecnością swojej kotki. Policjanci ustalili, kim są osoby znęcające się nad zwierzęciem. Okazało się, że są to dwaj gimnazjaliści uczęszczający do jednej z lęborskich szkół. Funkcjonariusze całość sprawy przekazali wymiarowi sprawiedliwości.

W ubiegłym tygodniu zapadł wyrok. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Lęborku z dnia 27 czerwca roku uznano, że nieletni M.K. oraz K. F. wykazują przejawy demoralizacji i dopuścili się popełnienia zarzucanego im czynu. Jak informuje prezes Sądu Rejonowego w Lęborku Katarzyna Wesołowska, orzeczono wobec nieletnich środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Jednocześnie tym postanowieniem zawieszono umieszczenie nieletnich w zakładzie poprawczym na okres próby dwóch lat i zastosowano w tym okresie nadzór kuratora, zobowiązując go do składania sprawozdań co trzy miesiące. Ponadto zobowiązano nieletnich do wykonywania w okresie próby na rzecz wskazanego przez Sąd schroniska dla zwierząt 10 godzin miesięcznie prac porządkowych oraz zobowiązano ich do odbycia w okresie próby treningu zastępowania agresji i złości.

Rodzice nieletnich zostali w części obciążeni kosztami postępowania.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.