K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Węzeł od Sienkiewicza

0

W poniedziałek, 2 lipca, rozpoczęły się roboty drogowe na ulicy Sienkiewicza w Lęborku. Ulica została zamknięta dla ruchu samochodowego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką do parkingu przy Dworcowej.

Ruszyły roboty związane z budową Lęborskiego Węzła Przesiadkowego. Wykonawcą najważniejszych elementów węzła – za ponad 25 milionów złotych – jest firma Strabag sp. z o.o. Właśnie rozpoczęły się prace drogowe na ulicy Sienkiewicza w Lęborku. Na tym odcinku ulica została zamknięta dla ruchu samochodowego.

Po wykonaniu kanalizacji deszczowej ulicy Sienkiewicza wykonane zostanie przyłączenie do studni na ulicy Grunwaldzkiej w kierunku ulicy Zwycięstwa, a następnie będzie wykonywana kanalizacja deszczowa na Grunwaldzkiej – wyjaśnia Małgorzata Janczak z Urzędu Miejskiego w Lęborku. – W ostatniej kolejności na tych odcinkach zostanie położona masa asfaltowa. Zakończenie budowy lęborskiego węzła przesiadkowego jest planowane na połowę 2020 roku. Budowa kanalizacji na ul. Sienkiewicza jest dopiero pierwszym etapem tej dużej przebudowy.

Równolegle prowadzone będą inne zadania przewidziane w projekcie. Ważnym elementem będzie budowa długo oczekiwanego tunelu pod torami łączącego dworzec PKP z ulicą Żeromskiego w Lęborku. Przetarg na wykonanie tunelu wygrała firma WANT z Tczewa.

Na finiszu są już wszystkie uzgodnienia i decyzje, które konieczne były do uzyskania od PKP i rozpoczną się pracę przy budowie przejścia dla pieszych w kierunku ulicy Żeromskiego – zapewnia Małgorzata Janczak. – Wraz z wykonawcami i nadzorem dokładamy wszelkich starań, by prowadzone prace w rejonie ulic na terenie budowanego węzła przesiadkowego jak najmniej utrudniały życie mieszkańcom. Nie tylko tego regionu, ale i całego miasta. Jest to newralgiczny obszar, o bardzo dużym natężeniu ruchu. Objazdy do dworca będą wytyczane jak najbardziej czytelnie i z uwzględnieniem bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów.

Wartość całego projektu „Lęborski Węzeł Przesiadkowy” wraz z zakupem nowoczesnych autobusów dla Zakładu Komunikacji Miejskiej wynosi ponad 37 milionów złotych. Na tę dużą komunikacyjną inwestycję miasto pozyskało dotację od Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości około 22 milionów złotych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.