K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Z odznaką sprawności

0

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie komendanta głównego policji z policyjnymi sportowcami. Za osiągnięcia wyróżniony został m.in. funkcjonariusz z lęborskiej komendy.

Funkcjonariusze zostali uhonorowani srebrnymi i brązowymi policyjnymi odznakami sprawności fizycznej. Wśród wyróżnionych był Adam Thiel, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. Komisarz otrzymał srebrną odznakę sprawności fizycznej od komendanta głównego policji.

Komendant główny wyróżnił mnie tą odznaką za dotychczasowe osiągnięcia w 2017 i 2018 roku – mówi kom. Adam Thiel. – Te osiągnięcia to dwa medale Światowych Igrzysk Policjantów i Strażaków w Los Angeles oraz Bieg „O nóż komandosa”, który wygraliśmy jako reprezentacja komendy głównej. Sukcesem zakończyły się także mistrzostwa mundurowe w biegu górskim.

Kom. Adam Thiel przygodę z bieganiem rozpoczął, gdy miał 15 lat. Do Policji wstąpił w 1998 roku. Pomimo codziennej służby znajduje czas na systematyczne treningi i jest doskonałym przykładem na to, jak można z powodzeniem łączyć karierę zawodową z karierą sportowca.

Jestem bardzo zadowolony z otrzymania tej odznaki – zapewnia Adam Thiel. –Jest to dla mnie wyróżnienie za dotychczasową pracę, osiągnięcia. Jeżeli będzie to możliwe, to będę starał się sięgać po kolejne sukcesy, chociaż człowiek staje się coraz starszy i możliwości też już są coraz mniejsze. Ale tak łatwo się nie poddam. W przyszłym roku są światowe igrzyska w Chinach i chciałbym na nich wystartować.

Każdy z wyróżnionych otrzymał również list gratulacyjny i upominek. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.