K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Śmiertelny wypadek w Czarnówku

0

W miejscowości Czarnówko w powiecie lęborskim doszło do poważnego wypadku drogowego. Wskutek dachowania pojazdu poszkodowani zostali kierowca i pasażerka samochodu. Kobiety niestety nie udało się uratować.

We wtorek, 3 lipca, dyżurny lęborskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Czarnówko (gmina Nowa Wieś Lęborska).

Na miejsce od razu skierował policjantów ruchu drogowego i powiadomił pogotowie ratunkowe – informuje asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – Jak się okazało 35-letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska w trakcie jazdy w stronę Lęborka nie zapanował nad pojazdem i dachował.

Działania prowadziła też lęborska straż pożarna wraz z OSP Nowa Wieś Lęborska. Zabezpieczyli oni miejsce wypadku i zablokowali możliwość przejazdu tą drogą. Kobieta znajdująca się w samochodzie została w nim zakleszczona. Konieczne było użycie przez strażaków urządzeń hydraulicznych i dopiero wtedy poszkodowana mogła zostać przekazana służbom medycznym. Niestety, 26 letnia mieszkanka powiatu lęborskiego zmarła.

Policjanci wspólnie z biegłym będą ustalać przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.