K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bezpłatnie po Ustce

0

Od przyszłego tygodnia, a konkretnie od 12 lipca, w Ustce kursować będą bezpłatne autobusy. Z gratisowych przejazdów skorzystają mieszkańcy miasta i turyści. Tak jedni jak i drudzy będą musieli spełniać określone warunki.

Informacje o bezpłatnych autobusach miejskich w Ustce pojawiły się już wcześnie, ale teraz staje się to rzeczywistością. Począwszy od 12 lipca obsługiwać ją będzie PKS, firma wyłoniona w drodze przetargu. Konkurentem konkursowym był Nord Express, ale oferował zdecydowanie wyższą cenę. Ze względu na wąskie ulice w centrum miasta na trasach pojawią się minibusy zabierające od 12 do 35 pasażerów.

Pilotażowo uruchamiamy komunikację miejską na okres 77 dni – informuje Eliza Mordal z Urzędu Miasta Ustka. – Planowane jest uruchomienie dwóch linii, które będą funkcjonowały do 24 września. Mieszkańcy mogą z niej korzystać bezpłatnie. Do tego samego upoważnieni będą niepełnosprawni oraz turyści, którzy uiszczają opłatę uzdrowiskową.

Niektórzy mieszkańcy Ustki, zanim skorzystają z bezpłatnego przejazdu, będą musieli dopełnić określonych formalności.

Dokumenty poświadczające to w przypadku mieszkańców dowód osobisty – wyjaśnia Eliza Mordal. – Jeśli ktoś posiada nowy dowód (bez wpisanego adresu zameldowania) lub posiada dowód z innym zameldowaniem niż faktyczne, usteckie, będzie mógł w Biurze Ewidencji Ludności otrzymać rodzaj biletu uprawniającego do bezpłatnych przejazdów. W przypadku osób niepełnosprawnych wystarczy legitymacja, natomiast u turystów musi to być potwierdzenie dokonania opłaty uzdrowiskowej lub karnet wakacyjny, który wydaje nasze biuro promocji lub kwaterodawca.

Autobusy będą zatrzymywały się na 21 już istniejących przystankach. Pasażerowie w godzinach od 6 do 20 będą mogli nimi dojechać do ulic Wczasowej, Kolorowej, Dunina, Na Wydmie i do Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. Prowadzone są rozmowy z władzami gminy Ustka, a jeśli zakończą się pomyślnie trasa autobusu przedłużona zostanie do przychodni w Lędowie. Bezpłatna komunikacja miejska będzie kosztowała Ustkę niespełna 220 tysięcy złotych.

* * *

Od redakcji: Już po przygotowaniu tego materiału otrzymaliśmy informację zawierającą zasady korzystania z bezpłatnej komunikacji i pełny wykaz ulic, którymi autobusy będą kursowały. Znaleźć ją można pod linkiem kanal6.pl/2018/07/05/miejskie-autobusy-w-ustce/

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.