K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Chwila nieuwagi

0

W środę około godziny 18 doszło do groźnej kolizji na skrzyżowaniu drogi krajowej 21 z drogą do Strzelinka. Uczestniczyły w niej trzy samochody osobowe i tir. Ucierpiał także jadący poboczem rowerzysta.

W pobliżu Włynkówka, na skrzyżowaniu z drewnianą figurą żubra, doszło wczoraj do poważnej kolizji z udziałem trzech samochodów osobowych, ciężarówki TIR i rowerzysty. Policjanci kierowali pojazdy jadące do i ze strony Ustki objazdem przez Strzelinko. Funkcjonariusze drogówki wstępnie ustalili przebieg tego zdarzenia.

Okazało się, że kierowca citroena, jadąc ze Słupska w stronę Ustki, najechał na tył samochodu – jeepa – który skręcał w lewo, w stronę żubra. W wyniku uderzenia obydwa pojazdy przesunęły się do przodu. Z kolei od strony Ustki jechała ciężarówka, i to ona zderzyła się z jeepem, przesuwając zarówno jeepa, jak i citroena w stronę Słupska. Niestety za citroenem stał kolejny samochód – peugeot. Wszystkie te auta uczestniczyły w zdarzeniu, a dodatkowo, jak się później okazało, na tym skrzyżowaniu z boku stał rowerzysta, który w sposób drobny, ale ucierpiał. Łącznie pięć osób było poszkodowanych – informuje kom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy KMP w Słupsku.

Nikt z uczestników tego zdarzenia nie musiał być hospitalizowany, co pozwoliło policji zakwalifikować je jako kolizję. Była ona jednak na tyle poważna w skutkach dla pojazdów, że na blisko trzy godziny droga do Ustki została zablokowana. W związku z tą sytuacja policjanci apelują do kierowców o ostrożność i zachowanie koncentracji podczas jazdy. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do takiego zdarzenia, jak to we Włynkówku.

Musimy sobie zdawać sprawę, że podróż z daleka nad morze niejednokrotnie jest obarczona jakimś elementem zmęczenia, pogoda też nie wpływa optymistycznie, dlatego apelujemy, by przede wszystkim dbać o stan psychofizyczny. Chodzi o to, abyśmy byli wypoczęci, a zasada podróżowania jest taka, aby co ileś kilometrów po prostu robić sobie przystanki. Natomiast warunkiem naczelnym zachowania bezpieczeństwa jest zdjęcie nogi z gazu i zwracanie uwagi na to, co dzieje się wokół nas – mówi rzecznik słupskiej policji.

Jednocześnie policjanci przypominają, że w okresie letnim na drogach jest więcej patroli drogówki. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na przekraczanie prędkości i manewry niebezpiecznego wyprzedzania. Te wykroczenia będą karane surowymi mandatami. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.