K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wieża w nowej odsłonie

0

Są już widoczne kolejne nowe elementy przebudowywanej wieży ciśnień w lęborskim parku Chrobrego. Po zakończeniu prac udostępniona zostanie m.in. platforma widokowa, z której będzie można podziwiać miasto i jego okolice.

Nowego kształtu nabiera przebudowywana wieża ciśnień znajdująca się na wzgórzu w parku Chrobrego. Działania są realizowane w ramach projekt pod nazwą „Skarby Lęborka – ukazanie dziedzictwa kulturowego miasta przez odratowanie i wyeksponowanie elementów zabytkowego centrum”.

Trwają prace zmierzające do zakończenia stanu surowego budynku – informuje Małgorzata Janczak z Urzędu Miejskiego w Lęborku. – Planowany termin to początek listopada tego roku. Dobudowane zostały trzy kondygnacje części zaplecza wieży, które w przyszłości posłużą jako pomieszczenia ekspozycyjne. Trwają również prace na froncie budynku, które maja na celu dobudowę pomieszczeń sal konferencyjnych.

Charakterystyczna dla miasta budowla ma być jego wizytówką. Aby tak się stało, konieczne będzie wykonanie jeszcze wielu prac adaptacyjnych i modernizacyjnych. W konsekwencji powstanie m.in. platforma widokowa. Od zewnątrz wieża również zmieni się diametralnie.

W kolejnym etapie dobudowana będzie klatka schodowa z tyłu wieży i szyb windowy – mówi Małgorzata Janczak. – Jesienią tego roku po zakończeniu stanu surowego wybudowana zostanie elewacja lustrzana, która będzie odbijała całe otoczenie wieży ciśnień.

Po udostępnieniu obiektu zwiedzającym, co nastąpi w przyszłym roku, wejście na punkt widokowy oraz poszczególne poziomy wieży będą bezpłatne. Zobaczyć będzie można Lębork i jego okolice z zupełnie nowej perspektywy. Dotychczas, ze względu na stan obiektu, było to niemożliwe. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.