K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Po rybę z aplikacją

0

Urząd Miasta Ustka poinformował, że od dzisiaj można już korzystać z aplikacji mobilnej Fishmarket Ustka dostępnej w sklepach App Store oraz Google play. Aplikacja działa na wszystkich urządzeniach mobilnych wykorzystujących system Android, Apple iOS. Dodatkowo rybkę zamówić można także ze strony www.fishmarket.ustka.pl

Aplikacja powstała w ramach projektu „Fish markets – Small coastal fishery and its heritage as significant potential for tourism destination development” („Targ rybny – małe rybołówstwo przybrzeżne i jego dziedzictwo jako istotny potencjał turystyczny”) realizowanego w ramach Programu Południowy Bałtyk 2014-2020.

Głównym jej założeniem jest publikacja informacji na temat terminu sprzedaży (przez rybaków) świeżej ryby w Porcie Ustka. Zamówienia będzie można składać zarówno poprzez aplikację jak i bezpośrednio ze strony internetowej.

Docelowo aplikacja będzie także współdziałać z telewizorem przemysłowym zlokalizowanym na terenie targu rybnego, na którym wyświetlane będą informacje ze strony głównej aplikacji.

Na stronie głównej aplikacji znajdziemy m.in. takie informacje jak: numer kutra oraz imię i nazwisko rybaka wraz z kontaktem do niego, przewidywaną godzinę sprzedaży, ilość dostępnej ryby dla każdego gatunku osobno, cenę za kilogram.

Dodatkowo na podstronach aplikacji będziemy mogli zapoznać się z okresami połowowymi danych gatunków ryb z ich graficznymi opisami oraz charakterystyką rybaków korzystających z aplikacji, terminy i programy imprez na targu rybnym oraz w mieście, informację na temat otwarcia kładki a smakosze dań rybnych znajdą w aplikacji przepisy na potrawy z ryb.

Restauratorzy, także będą mieli swoje miejsce w aplikacji, bowiem zamieszczona zostanie w niej lista obiektów zaopatrujących się na rynku rybnym (wraz z linkami do stron www poszczególnych restauracji).

UM Ustka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.