K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Weekend z morzem

0

Ten weekend będzie przebiegał w Ustce pod znakiem morza. Miasto przygotowało na sobotę i niedzielę bogaty kalendarz imprez, których tematyka wiąże się z morzem. Nie zabraknie również atrakcji kulturalnych i sportowych.

Usteckie Dni Morza mają już swoją tradycję i zawsze budzą duże zainteresowanie. Zapewne nie inaczej będzie w ten weekend. Tym bardziej że kalendarz imprez jest bardzo bogaty w propozycje – od plażowej piłki nożnej po koncert zespołu Mr. Zoob. Jak zapowiadają gospodarze Dni Morza, gościem specjalnym będzie Roman Paszke, znakomity żeglarz i budowniczy jachtów. Już w sobotę – ale także w niedzielę – od godziny 10 będzie można zwiedzać jego katamaran Gemini 3. O tej samej godzinie rozpoczynać się będą w porcie regaty żaglówek klasy Optimist, a w Muzeum Minerałów nauka płukania złota. Niewątpliwą atrakcją będzie pokaz przygotowany przez wojskową jednostkę specjalną Formoza. Rozpocznie się on w usteckim porcie w sobotę o godzinie 16. W ten sposób stanie się widowiskowym preludium dla oficjalnego otwarcia Dni Morza i pilotażowego uruchomienia Targu Rybnego. Możliwość kupowania ryby prosto z kutrów poszerzona została o służącą temu specjalną aplikację MyFish.

Przez dwa dni reda usteckiego portu na wysokości plaży wschodniej będzie miejscem regat katamaranów, a wszystkie jednostki pływające zaprezentują się w paradnym szyku w sobotę o godzinie 18. Chętni będą mogli skorzystać z okazji i za darmo popływać jachtem bezpokładowym (wiosłowo-żaglowym), popularną DeZetką. Sobotni i niedzielny wieczór wypełniać będzie muzyka. Na estradzie przy promenadzie zagrają i zaśpiewają szanty Handszpaki i Piotr Wypychowski, a na zakończenie Dni Morza do szukania swojego kawałka podłogi zaprosi Mr. Zoob.

To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Ustkę z okazji Dni Morza. Pełny harmonogram można znaleźć pod adresem www.ustka.pl/pl/news/content/4221.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.