K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Metamorfoza na finiszu

0

W poniedziałek (9 lipca) odbyło się ostatnie spotkanie z uczestniczką metamorfozy prowadzonej przez lęborską bibliotekę. W działania społecznie włączyły się m.in. dietetyk oraz stylistka.

Była to już druga edycja Metamorfozy przeprowadzonej z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku. Mieszkankę miasta zainteresowaną zmianą wyglądu oraz niezdrowych nawyków żywieniowych wyłoniono podczas warsztatów „Piękna”. Z darmowej szansy uczestnictwa w niezwykłej przemianie – niczym ze znanych programów telewizyjnych – skorzystała w tym roku pani Wioletta. Od marca z uczestniczką spotykali się kosmetyczka (Malwina Brunke), dietetyk (Daria Opara), fotograf (Andrzej Dąbek), wizażystka (Bogna Smardz) i trener personalny Monika Grobelna oraz Aleksandra Werenczuk-Hinc, stylistka będąca jednocześnie pracownikiem biblioteki.

Pani Wioletta zgłosiła swoją kandydaturę, aby coś zmienić w swoim życiu, a przede wszystkim swój wygląd, aby odciąć się od codziennej rutyny – mówi Aleksandra Werenczuk-Hinc. – Do tej pory garderoba pani Wioletty była czarno-biała i starałyśmy się to zmienić podczas przeglądu jej szafy i wspólnych zakupów. Jej nowy wizerunek jest bardziej kolorowy. Postawiłyśmy na kobiece fasony i dodałyśmy trochę kreatywności do codziennych strojów. Chcemy przez to pokazać, że bez względu na wiek, bez względu na rozmiar można wyglądać ciekawie, pięknie i czuć się ze sobą dobrze.

W poniedziałek (9 lipca) odbyło się już ostatnie spotkanie z panią Wiolettą. Bohaterka Metamorfoz przyznaje, że chciała poznać różne formy ubierania się w zależności od okoliczności. Udało jej się „kupić” kilka interesujących stylizacji, poznać techniki ćwiczeń w siłowni i… schudnąć. Aleksandra Werenczuk-Hinc podkreśla, że jest to początek nowego etapu w życiu pani Wioletty. Zrobiła już bardzo dużo i jest nadzieja nie tylko na trwały efekt, ale i na kontynuację.

Tego rodzaju działania są sygnałem, że w bibliotece nie tylko można wypożyczać książki, dokształcać się intelektualnie, ale również odbyć niezwykłą przemianę z pomocą profesjonalnej kadry. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.