K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pirat za kratki?

0

Norbert O., który rok temu na ulicy Tuwima po pijanemu staranował policyjne radiowozy, usłyszał zarzuty postawione przez Prokuraturę Rejonową w Słupsku. Mężczyzna za kratkami może spędzić nawet piętnaście lat.

Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas 42-letni Norbert O. nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, potrącając przy próbie jej ominięcia funkcjonariusza drogówki. Następnie uciekał ulicami centrum miasta, gdzie na wysokości Centrum Handlowego Manhattan staranował blokadę złożoną z dwóch radiowozów. Gonitwa za piratem zakończyła się dwoma rozbitymi radiowozami i czterema rannymi policjantami. Po zatrzymaniu sprawcy okazało się, że mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad trzy promile alkoholu. Ponadto samochód prowadził bez wymaganego zezwolenia, ponieważ wcześniej stracił prawo jazdy właśnie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz po blisko rocznym śledztwie Prokuratura Rejonowa w Słupsku postawiła Norbertowi O. siedem zarzutów.

28 czerwca zakończyliśmy postępowanie przeciwko Norbertowi O. skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego w Słupsku. Przedstawiono podejrzanemu siedem zarzutów. Dwa z nich to czynna napaść na funkcjonariuszy policji przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, w tym wypadku samochodu. Jeden dotyczy dokonania czynów w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli recydywy. Kolejny zarzut to niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo znaków świetlnych i dźwiękowych. Dwukrotnie postawiony został też zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu – ponad trzy promile we krwi – oraz spowodowanie wypadku drogowego, będąc pod wpływem alkoholu – informuje Piotr Nierembiński, prokurator rejonowy.

Norbert O. przed sądem za popełniony czyny będzie odpowiadać z wolnej stopy. Za popełnione czyny łącznie grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Proces pirata recydywisty powinien rozpocząć się w najbliższych miesiącach. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.