K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kradzież zza sklepowej lady

0

W dwóch sklepach spożywczych na terenie powiatu lęborskiego doszło do kradzieży między innymi pieniędzy. Sprawcami są najprawdopodobniej młode osoby, które dopiero podjęły w tych punktach pracę.

W Łebie i Lęborku okradziono z pieniędzy oraz z towaru sklepy spożywcze. Scenariusz działania sprawców w obu zdarzeniach był podobny.

Oba zdarzenia łączy to, że sprawcami kradzieży były młode osoby, które zgłosiły się do pracy poprzez portal internetowy – informuje asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – W pierwszym przypadku doszło do kradzieży pieniędzy w kwocie ponad dwóch tysięcy złotych.

Natomiast z lęborskiego sklepu oprócz gotówki – 3 tysięcy złotych – pracownik obsługi miał wynieść również papierosy o łącznej wartości 6 tysięcy złotych.

Chcielibyśmy uczulić pracodawców na to, by szukając pracowników do swoich sklepów i firm przede wszystkim weryfikowali ich dane – mówi policjantka. – Musimy wiedzieć, kogo chcemy zatrudnić. W sytuacji jakiegoś zdarzenia, kradzieży lub innego, jesteśmy w stanie podać pełne dane, a w tych dwóch przypadkach pracodawcy mieli problem z podaniem pełnych danych tych osób. Jeżeli okaże się, że to pracodawca nie dopełnił narzuconych literą prawa obowiązków, będziemy musieli zawiadomić inspekcje pracy.

Do tego typu sytuacji na terenie powiatu lęborskiego w ostatnim czasie nie dochodziło lub… nie były one zgłaszane. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.