K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Obrót podróbkami

0

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Władysławowa zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami renomowanych marek. Towar znajdował się w jednym z punktów handlowych na terenie Łeby.

Zabezpieczenia podróbek produktów znanych światowych firm dokonali policjanci z lęborskiej komendy wraz z pogranicznikami z Władysławowa. Pracowali oni nad sprawą wprowadzania do obrotu przedmiotów z bezprawnie wykorzystanymi znakami towarowymi. Przy wszystkich wykonywanych przez funkcjonariuszy czynnościach obecny był przedstawiciel poszkodowanych firm. Szacowane straty, na jakie narażone zostały firmy, których podrobione produkty oferowane były do sprzedaży w łebskim punkcie handlowym wstępnie wyliczono na ponad 53 tysiące złotych.

Teraz właściciele i osoby, które próbowały wprowadzić te towary do sprzedaży odpowiedzą przed sądem – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – Grozi im kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Zabezpieczone przedmioty przesłane zostaną do biegłego, który wyda opinię co do ich autentyczności i szczegółowo określi wartość strat, które mogą być znacznie wyższe. W takich sytuacjach bierze się również pod uwagę utratę wizerunku firmy, pogorszenie wyników sprzedaży oraz utratę klientów, którzy nabyli fałszywy produkt niższej jakości. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.