K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kajakiem po rzece

1

Wybudowanie infrastruktury turystyki kajakowej i oznakowanie rzecznej trasy to główne założenie projektu Pomorskie Szlaki Kajakowe. Po jego realizacji rzeka Łeba może stać się wyjątkowo atrakcyjna dla osób uprawiających sporty wodne.

Sezon letni sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Osoby preferujące sporty wodne chętnie uczestniczą m.in. w spływach kajakowych. Województwo pomorskie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Polski. Ten atut zostanie wykorzystany w zagospodarowaniu pomorskich wód z myślą o szlakach kajakowych.

W listopadzie ubiegłego roku miasto zawarło umowę na dofinansowanie realizacji projektu partnerskiego „Pomorskie szlaki kajakowe, rzeka Łeba, uwolnij energię natury” – mówi Aleksandra Mielewczyk-Krawczyk z Urzędu Miejskiego w Lęborku. – Lębork jest jednym z sześciu partnerów. Partnerem wiodącym jest gmina Łęczyce.

Nad rzeką Łebą w Lęborku wybudowana zostanie przenoska, czyli pomost umożliwiający wyciągnięcie z wody kajaku i zmianę obranego kursu. Ma również powstać teren rekreacyjny z wiatami i punktem sanitarnym. Projekt będzie realizowany w trybie „Zaprojektuj i wybuduj”.

Pierwsze postępowanie, niestety, nie zostało rozstrzygnięte. Jedyna oferta opiewała na zbyt wysoką sumę i mogliśmy jej przyjąć. Planowane jest wszczęcie kolejnego postępowania w tym samym trybie, czyli najpierw powstanie projekt, a potem będzie jego realizacja. Zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2019 roku – zapowiada Aleksandra Mielewczyk-Krawczyk.

Rzeczna trasa zostanie też odpowiednio oznakowana. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz

  1. To super! W Swietlinie, gmina Łęczyce tuż nad rzeką Łebą, dokladnie 10 metrów od jej brzegu, powstała bez żadnych pozwoleń, prywatna strzelnica. Trafiony zatopiny brzmi jak żart, ale nam nie jest do śmiechu ?. Jak wpisze sie ten fakt w tak wspaniałą inicjatywę, jaką są trasy kajakowe na rzece Łebie i co na to partnerzy projektu?