K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Martwa natura pod strusiem

0

Na najbliższy piątek, 13 lipca, w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej zaplanowano wernisaż wystawy „Martwe natury”. Wstęp będzie bezpłatny.

Z efektami twórczości lokalnych artystów, również amatorów, można się zapoznać przede wszystkim za sprawą organizowanych przez ośrodki kultury wystaw. To również doskonała okazja do poznania twórców i ich spojrzenia na świat. W Nowej Wsi Lęborskiej podziwiać będzie można ciekawe prace malarskie.

Zapraszamy na najszczęśliwszy dzień, bo na trzynastego, piątek, na godz. 17 do Gminnego Ośrodka Kultury na wernisaż wystawy poplenerowej „Martwe natury” – zaprasza Krzysztof Pruszak, dyrektor GOK w Nowej Wsi Lęborskiej.

Prace, które zostaną wyeksponowane, powstały podczas 12. pleneru malarsko-rzeźbiarskiego.

To już u nas, w Nowej Wsi Lęborskiej jest tradycja, że co roku mamy plener i w tym roku jego tematem były owoce – mówi Stanisława Dawidowicz, animator kultury w GOK. – Powstały 24 prace. Udział brali twórcy z Lęborka i naszej pracowni plastycznej. W tym roku wyjątkowo nie powstała żadna rzeźba. Zdzisław Grajper w tym roku malował. Chociaż zawsze, każdego roku pan Zdzisio coś u nas rzeźbił.

Malowano nie tylko na płótnie, ale i drewnie. W ten sposób przyozdobiono ścięte pnie drzew, które po piątkowej prezentacji znajdą swoje miejsce w konkretnych punktach nowowiejskiej miejscowości.

Większość uczestników, co widać po pracach, bardzo się artystycznie rozwinęła i to sprawia im wielką przyjemność. Może w tym roku też ktoś do nas dołączy, bo jest dużo chętnych, kto będzie chciał malować i uczyć się – dodaje Stanisława Dawidowicz.

W późniejszym terminie te same prace będzie można zobaczyć w Lęborku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.