K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowe miejsca postojowe

0

Przy Przedszkolu nr 1 w Lęborku zostaną oddane do użytku nowe miejsca postojowe. Ma to usprawnić przejazd przez ten odcinek ulicy Czołgistów, który był utrudniany przez zaparkowane samochody.

Rozpoczął się kolejny etap prac drogowych na ulicy Czołgistów w Lęborku. Wcześniej rozebrano ogrodzenie przy Przedszkolu nr 1, a nowe przesunięto. Umożliwiło to rozpoczęcie budowy nowych miejsc postojowych.

Myślę, że to długo oczekiwana inwestycja powiązana z remontem – mówi Marian Kurzydło, wiceburmistrz Lęborka. – Przy ulicy Czołgistów jest nasze miejskie przedszkole, do którego przyjeżdża dużo rodziców z dziećmi. Przy dwukierunkowym przejeździe było tam trudno się zatrzymać. Dlatego, żeby udrożnić tę ulicę przy pozostawieniu ruchu dwukierunkowego, trzeba było spowodować, aby pojawiły się miejsca parkingowe wzdłuż ulicy. Te miejsca będą na niemal całej ulicy, czyli na odcinku niespełna 250-metrowym. Po to został przesunięty płot przedszkola, ale też dlatego, by zmieścił się także odpowiedniej szerokości chodnik.

Przy okazji prowadzonych robót niemożliwe będzie parkowanie samochodów w pobliżu skrzyżowań. Zastosowane rozwiązanie spowoduje, że na początku i końcu tego odcinka ulicy Czołgistów pojawią się wysepki z zielenią. Przyczyni się to również do zwiększenia bezpieczeństwa na samym skrzyżowaniu. Prace mają zakończyć się do 31 lipca.

Z całą pewnością w wakacje – zapewnia wiceburmistrz Marian Kurzydło. – Po to, by wraz z powrotem dzieci do przedszkola to miejsce było bezpieczne pod względem jazdy, postoju i dojścia do placówki.

Inwestycja jest wykonywana ze środków budżetu miasta. Koszt nowego ogrodzenia z dwiema bramami przesuwnymi wyniósł ponad 70 tysięcy złotych. Natomiast na budowę miejsc postojowych wraz z chodnikiem przeznaczono około 147 tysięcy złotych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.