K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Odpust św. Jakuba

0

W dniach 18-22 lipca w Lęborku odbywać się będzie odpust Świętego Jakuba Starszego Apostoła. Rozpocznie się on mszą świętą dziękczynną z udziałem pielgrzymów Jakubowych z diecezji pelplińskiej.

Mszą świętą dziękczynną z udziałem pielgrzymów Jakubowych z diecezji pelplińskiej rozpoczną się w środę, 18 lipca, tegoroczne dni odpustowe. Po eucharystii odbędzie się spotkanie – piknik franciszkański.

Tego dnia o godzinie 21 po raz pierwszy pojawi się kino letnie pod chmurką. Coś nowego, myślę, że wielu zainteresuje się tą inicjatywą. Do kina, również o 21, zapraszamy także 19 lipca. W kolejnych dniach wiele rzeczy będzie się działo, czy to w naszym sanktuarium, czy przy nim, czy – od 20 lipca – na placu Pokoju i w różnych innych miejscach. Z serca zapraszamy. Każdy może szczegółowo zapoznać się z programem na naszych plakatach – mówi o. Roman Zioła, proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Lęborku.

Tegoroczne Lęborskie Dni Jakubowe łączą się z obchodami 20-lecia patronatu św. Jakuba nad miastem Lęborkiem. Z serca zapraszamy – mówi proboszcz. – Warto być w Lęborku w tych dniach i warto tutaj wtedy przyjechać na odpust św. Jakuba.

Uroczysta suma odpustowa – dziękczynienie za 20 lat patronatu św. Jakuba Apostoła – odbędzie się w niedzielę, 22 lipca. Tego samego dnia zaplanowano też festyn odpustowy „Franciszkanie dzieciom” z koncertem oraz konkursami dla najmłodszych i całych rodzin. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.