K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Świątynia sztuki

0

Muzeum w Lęborku zaprasza na wystawę czasową „Świątynia sztuki. Zabytki kościoła św. Jakuba”. Ekspozycję można będzie oglądać od 20 lipca w kościelnej wieży.

Jednym z wielu wydarzeń, które na stałe wpisało się w Lęborskie Dni Jakubowe jest organizacja czasowej wystawy w wieży Sanktuarium św. Jakuba Apostoła Starszego w Lęborku. To jednocześnie szansa na wejście do jeszcze niedostępnej na co dzień części zabytkowego obiektu. Co będzie można zobaczyć w tym roku?

Dzięki uprzejmości księdza proboszcza pokażemy część wyposażenia kościoła św. Jakuba – informuje Iwona Szymankiewicz z Muzeum w Lęborku. – Będzie można zobaczyć nietuzinkową księgę, bo biblię z 1720 roku w przekładzie Marcina Lutra. Pojawią się także gotyckie lichtarze. Więcej, niestety, nie mogę powiedzieć, ale serdecznie zapraszam. Całość wystawy będzie wzbogacona przez specjalnie przygotowane banery. Prezentowane na nich będą najpiękniejsze zabytki tego kościoła. Mowa tu chociażby o ołtarzu głównym o ołtarzach bocznych czy prospekcie organowym. Myślę, że wierni wchodząc do kościoła będą już bogatsi o pewną wiedzę z zakresu sztuki sakralnej.

Z ekspozycją oraz historią świątyni będzie można zapoznać się w dniach od 20 do 22 lipca. Natomiast jeżeli chodzi o dostępność wieży dla zwiedzających, to będzie istniała taka możliwość od przyszłego roku. Do tego czasu przeprowadzony zostanie jej remont w ramach projektu Skarby Lęborka współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.