K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wozownia w budowie

0

Trwa przebudowa starej wozowni przy ulicy Lutosławskiego na potrzeby siedziby teatru. Realizacja inwestycji miejskiej o wartości 16 milionów złotych zakończy się za niespełna dwa lata.

Po dawnej wozowni została już tylko ściana granicząca z ulicą Lutosławskiego. Na placu budowy widoczny jest teraz ciężki sprzęt przygotowujący teren do przeprowadzenia prac ziemnych. Pozostałości po starym budynku mają być wkomponowane w nowy obiekt, który będzie samodzielną siedzibą Nowego Teatru im. Witkacego. Obecnie placówka musi dzielić scenę z Polską Filharmonią Sinfonia Batltica, co rodzi spore utrudnienia i ograniczenia w działalności obu instytucji.

W aktualnie powstającym obiekcie znajdzie się miejsce na salę widowiskową przygotowaną dla 250 osób. Sala teatralna – oprócz celów kulturalnych – będzie wykorzystywana także jako miejsce organizacji spotkań i konferencji. Ponadto udało się wygospodarować przestrzeń na zaplecze magazynowo-warsztatowe oraz dwa dodatkowe pomieszczenia na próby przed spektaklami. Na górnych kondygnacjach zmieszczą się pokoje wypoczynkowe dla artystów oraz taras widokowy. Inwestycja realizowana jest dzięki środkom europejskim, przyznanym na rewitalizację centrum Słupska.

Początkowo zakładano, że przebudowa wozowni przy Lutosławskiego będzie kosztować około 10 milionów złotych. Oferty firm, które zgłosiły się do przetargu, zmusiły jednak ratusz do weryfikacji wcześniejszych planów. Obecnie koszty kalkulowane są w granicach 16 milionów złotych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.