K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dla blasku centrum

0

Magistrat przymierza się do przebudowy ulic Mostnika, Dominikańskiej i Kowalskiej. Inwestycja zostanie wykonana w ramach rewitalizacji centrum miasta i podgrodzia.

Ofertę na wykonanie zadania w wysokości 6,6 miliona złotych złożyła już firma Krężel ze Słupska. Po uzupełnieniu przez przedsiębiorstwo dokumentów ratusz przystąpi do podpisania umowy z wykonawcą. Przebudowa ulic wpisuje się w modernizację Starego Rynku i ma przywrócić blask tej części miasta.

Działaniom rewitalizacyjnym poddana zostanie ulica Kowalska – od budynku starostwa do Starego Rynku – co ze względu na bliską odległość od rzeki korespondować będzie z kolejnym projektem – Bulwarami nad Słupią. Prace w zakresie chodników i jezdni obejmą także całą ulicę Mostnika, tak aby jej przestrzeń stała się atrakcyjnym miejscem prowadzącym do jednych z najważniejszych obiektów zabytkowych miasta – Zamku Książąt Pomorskich i Spichlerza Richtera i dalej – dzięki nowej kładce przez rzekę – do nowo wyremontowanego Białego Spichlerza z kolekcją obrazów Witkacego.

Włodarze liczą, że rewitalizacja – podobnie jak miało to miejsce w wypadku ulicy Nowobramskiej – ożywi przestrzeń centrum, przyciągając kawiarnie i restauracje. Zanim w sierpniu wykonawca rozpocznie realizację zadania, urząd będzie musiał uzgodnić harmonogram prac z Wodociągami i Energą. Zakończenie przebudowy ulic Mostnika, Dominikańskiej i Kowalskiej planowane jest na październik 2019 roku. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.