K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

(Nie) kryminalne zagadki

0

Wkrótce uruchomiona zostanie bezpłatna gra terenowa na urządzenia mobilne o nazwie (Nie) kryminalne zagadki Lęborka. Przy jej pomocy będzie można poznać nieznane miejsca, fakty i historie związane z miastem.

Już w najbliższy czwartek, 19 lipca, uruchomiona zostanie pierwsza w Lęborku gra terenowa na urządzenia mobilne. Stworzona została przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku oraz Krzysztofa Siwkę. Przetestowała ją drużyna Żywioły z lęborskiego Hufca ZHP.

Z jednej strony ta aplikacja jest atrakcją dla młodzieży, ponieważ włącza do gier typowo harcerskich urządzenia elektroniczne, ale z drugiej jest też propozycją dla dorosłych, ponieważ odkrywa tajemnice Lęborka. Związana jest z naszymi dziejami, historiami, które nie są powszechnie znane i w związku z tym adresowana jest naprawdę do wszystkich – zapewnia Zofia Biskupska-Lisiecka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku.

W oficjalnej inauguracji gry będzie mógł wziąć udział każdy. Z myślą o zwycięzcach przygotowano nagrody. Wystarczy w najbliższy czwartek przyjść o godz. 11 przed budynek dawnego PKO przy ulicy Staromiejskiej, zabrać ze sobą urządzenie mobilne (smartfon, tablet) i być gotowym do poruszania się po Lęborku. Nie trzeba być punktualnie, ponieważ uczestnicy będą mogli wystartować między godz. 11 a 12.

Udział w zabawie proponujemy zarówno osobom pojedynczym, jak i drużynom – dodaje dyrektor Biskupska-Lisiecka. – Drużyna może liczyć trzy osoby. Może nią być, na przykład jedna rodzina posługująca się jednym tabletem w poszukiwaniu nieznanych miejsc Lęborka. Przykładowo będzie można poznać miejsca dawnych lęborskich mostów, dowiedzieć się, że przepływała przez miasto jeszcze jedna rzeka, poznać miejsce, przez które przebiegał śmierdzący trakt, dowiedzieć się, jakie królowe odwiedziły Lębork, co to była żeliwna biżuteria i skąd ona się wzięła… Przede wszystkim w trakcie zabawy będzie można zbierać srebrne szelągi.

W późniejszym terminie również będzie istniała możliwość korzystania z gry „(Nie)Kryminalne zagadki Lęborka” przez bezpłatną aplikację ActionTrack. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.