K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Piłkarskie szranki

0

Na boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej nr 6 w Słupsku odbył się wakacyjny turniej dla dzieci spędzających wakacje w mieście. Rozgrywki odbywały się pod hasłem „Podwórka w piłkarskie szranki”.

Impreza futbolowa zorganizowana została przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku dla dzieci z rejonu starego miasta. Ale nie tylko. Turniej piłkarski był jednocześnie inauguracyjną imprezą nowo oddanego do użytku boiska wielofunkcyjnego. Obiekt na co dzień dostępny jest dla każdego mieszkańca miasta, ponieważ powstał ze środków Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego.

Pogoda dopisała organizatorom i uczestnikom piłkarskich potyczek. Nieco gorzej było z drużynami, bo do rywalizacji przystąpiły tylko cztery drużyny. Ale i tak może cieszyć, że choć część dzieci z okolicy postanowiła odejść od komputerów i aktywnie spędzić czas na boisku. Młodzi adepci futbolu przystąpili do rywalizacji w kategoriach roczników 2005-2007.

Kolejny turniej odbędzie się 22 sierpnia. Wtedy zagrają roczniki młodsze, od 2008 wzwyż. Myślę, że również będzie bardzo wesoło, może nawet bardziej aktywnie, bo małe dzieciaczki są jeszcze bardziej chętne do uczestnictwa w takich zawodach – mówi Grzegorz Borecki, dyrektor SP 6 w Słupsku. – Uczestnicy będą mogli otrzymać nagrody i medale. Będą soczki, woda, jest duża zachęta. Zapraszam.

Mecze rozgrywano dwa razy po 15 minut systemem „mecz i rewanż”. W piłkarskich szrankach w duchu fair play zwycięstwo odniósł zespół FC Niepokonani. Miejsce drugie wywalczyła drużyna Champion, trzecie – na najniższym miejscu podium – przypadło Belgii. Drużyna Francji, mając tyle samo punktów co Belgia, zajęła czwarte miejsce. O trzeciej lokacie decydowała liczba zdobytych bramek. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, nagrody oraz słodki i zdrowy zestaw owoców. Były również wyróżnienia indywidualne. Tytuł króla strzelców zdobył Jakub Radke, najlepszym bramkarzem okazał się Krystian Bojarczyk, a najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Tomasz Hadas.

Należy nadmienić, że w turnieju z powodzeniem uczestniczyły również dziewczęta i widać było, że nie tylko chłopcy potrafią grać w piłkę. Rolę sędziego głównego pełnił Sławomir Kwiatkowski, nauczyciel wychowania fizycznego w SP 6 w Słupsku. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.