K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pojadą za darmo

0

Od nowego roku szkolnego z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską na terenie Lęborka będą mogli korzystać, między innymi, uczniowie szkół podstawowych. Sprawdziliśmy, kto jeszcze pojedzie autobusem za darmo.

Przypomnijmy – podczas marcowej sesji Rady Miejskiej w Lęborku radni zagłosowali za wprowadzeniem bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską na terenie Lęborka dla uczniów szkół podstawowych oraz kończących gimnazjum. Nie wszyscy byli usatysfakcjonowani z takiej możliwości, gdyż – według uchwały – darmowy przejazd autobusem miał przysługiwać tylko tym, którzy są zameldowani na terenie miasta. Natomiast do lęborskich szkół podstawowych uczęszczają również dzieci z Nowej Wsi Lęborskiej.

To była sytuacja marcowa – mówi Marian Kurzydło, wiceburmistrz Lęborka. W międzyczasie wójt Nowej Wsi Lęborskiej wystąpił z propozycją, aby dzieci zamieszkujące na terenie jego gminy i uczęszczające do lęborskich szkół podstawowych, zarówno samorządowych, jak i niepublicznych, mogły korzystać z bezpłatnej komunikacji na podstawie legitymacji szkolnej. Reasumując, wszystkie dzieci uczęszczające do lęborskich szkół podstawowych i ostatnich gimnazjalnych od 1 września tego roku będą mogły każdego dnia tygodnia, a także w czasie ferii i wakacji, korzystać z przejazdu bezpłatnego każdą linią autobusową na podstawie legitymacji szkolnej. Gdyby kontrola zażądała od takiego młodego człowieka biletu, wystarczy, by pokazał on swoją legitymację ucznia szkoły podstawowej w Lęborku.

Od 1 września tego roku bezpłatnie komunikacją miejską będą mogły jeździć również lęborskie dzieci w wieku od 4 lat do dnia rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, co dotychczas im nie przysługiwało. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.