K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Po zdrowie na jarmark

0

Już w najbliższą niedzielę podczas Jarmarku Gryfitów odbędzie się kolejna edycja imprezy Pomorskie dla Zdrowia. Chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań oraz zasięgnąć porad u specjalistów.

W najbliższą niedzielę na Jarmarku Gryfitów oprócz kupców i handlarzy, pojawią się również lekarze. To efekt letniej akcji Pomorskie dla Zdrowia organizowanej przez urząd marszałkowski i podległe mu jednostki medyczne. Impreza przede wszystkim promuje profilaktykę i zachęca do zdrowego stylu życia. W Słupsku za przygotowanie akcji odpowiada wojewódzki szpital specjalistyczny, którego lekarze przeprowadzą specjalistyczne badania.

Konsultacji będą udzielali lekarze kardiolodzy, chirurdzy onkologiczni i dermatolodzy słupskiego szpitala – zapowiada Monika Zacharzewska, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Będzie również można zbadać ciśnienie tętnicze, poziom cukru i trójglicerydów. Oprócz tego będzie dużo atrakcji dla małych i dużych. Serdecznie zapraszamy!

Ponadto pod dermatoskopem będzie można przebadać znamiona pod kątem wystąpienia czerniaka. Wczesne wykrycie zmian na skórze znacznie zwiększa możliwość zakończenia kuracji pełnym sukcesem. Specjaliści na chętnych będą czekać w białych namiotach, które wyposażono w gabinety zapewniające badanym komfort i prywatność. Wszystkie konsultacje medyczne oferowane przez lekarzy są całkowicie bezpłatne. Akcja Pomorskie dla zdrowia wystartuje o godzinie 10 i zakończy się o 16. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.