K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Stadion z nazwą

0

Nadano nazwę stadionowi lekkoatletycznemu znajdującemu się przy Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku. Od połowy września będzie to obiekt imienia Zygmunta Lisieckiego.

Jak już wcześniej informowaliśmy – oficjalne otwarcie stadionu lekkoatletycznego przy lęborskim Mechaniku nastąpi we wrześniu. Będzie to pierwszy na terenie powiatu lęborskiego obiekt z certyfikatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Całkowity koszt inwestycji to blisko trzy i pół miliona złotych, z czego milion złotych stanowi dofinansowanie uzyskane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzisiaj (20 lipca) rada powiatu lęborskiego podjęła decyzje o nadaniu stadionowi przy Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku imienia Zygmunta Lisieckiego. Z takim wnioskiem, w imieniu szerokiego grona absolwentów Liceum Pedagogicznego i Szkoły Ćwiczeń w Lęborku, wystąpił zarząd powiatu lęborskiego. W ten sposób postanowiono uhonorować osobę zasłużoną dla rozwoju sportu na terenie miasta. Wprawdzie radni uznali zasadność podjęcia takiej uchwały, lecz zwrócono uwagę na niezaprezentowanie (w trakcie trwania obrad) sylwetki wybranego patrona.

Dlaczego nie stało się zadość zwyczajowi i nie przedstawiono osoby, która od dzisiaj patronuje stadionowi? pytał Wiktor Tyburski, radny powiatu lęborskiego. Jeśli podejmuje się taką uchwałę, to powinno się kilka słów powiedzieć. Kto był wnioskodawcą, kim był ten człowiek, jakie zasługi miał, dlaczego takie imię nadano temu stadionowi?

W odpowiedzi radny usłyszał, że na pewno wszyscy zapoznali się z pisemnym uzasadnieniem, w którym to znajdują się obszerne informacje na temat zasłużonego działacza kultury fizycznej, czyli Zygmunta Lisieckiego, który zmarł w styczniu 1972 roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.