K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Targowanie rozmaitościami

0

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk po raz pierwszy zorganizowało wymianę sąsiedzką, czyli Gminny Targ Rozmaitości. Można było wymienić, oddać albo sprzedać rzeczy, które mimo tego, że są w dobrym stanie, kurzą się w szafach i na regałach. Przy Lądowisku Kultury w Redzikowie swoje stoiska rozłożyło kilkanaście osób.

Wymiana rozpoczęła się w minioną sobotę o godz. 11 i trwała cztery godziny. Przynieść można było dosłownie wszystko – nieużywane już ubrania, książki, meble, sprzęt sportowy. Oprócz tego w budynku biblioteki, w ramach Kuchni Sąsiedzkiej, dla uczestników przygotowano darmową kawę i herbatę. Jak przyznaje dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk Zbigniew Gach, pomysł na organizacje sąsiedzkiego gminnego targu podpatrzył podczas wizyty w Niemczech, gdzie podobne wydarzenia nie tylko się sprawdziły, ale stały się nawet comiesięczną tradycją.

Docelowo przewidujemy organizacje tego typu targów w Krępie Słupskiej, gdzie powstaje Centrum Promocji Lokalnych Produktów. Oprócz typowej giełdy handlowej dla lokalnych produktów, chcemy rozwijać ideę sąsiedzkich spotkań, integracji mieszkańców gminy w radosnej i przyjaznej atmosferze – informuje dyrektor.

Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji w Krępie to pierwszy kwartał 2019 roku.

Tekst i zdjęcie: CKiBP Gminy Słupsk

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.