K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Biblioteczna filia w Janowicach

0

Przeszło półtora miliona złotych będzie kosztować budowa filii bibliotecznej w Janowicach. Część robót w tej wsi powiatu lęborskiego została już wykonana. Obiekt zostanie oddany do użytku w tym roku.

W tym roku w niewielkiej miejscowość Janowice w gminie Nowa Wieś Lęborska zostanie uruchomiony nowy obiekt. Ze starej siedziby do nowego budynku zostaną przeniesione filia biblioteki oraz oddział przedszkolny, tzw. zerówka. W obiekcie znajdzie się także świetlica przeznaczona na miejsce spotkań integracyjnych lokalnej społeczności.

Trwają prace wykończeniowe – informuje Ryszard Wittke, wójt gminy Nowa Wieś Lęborska. – Będzie bardzo ładny obiekt i będzie on służył nie tylko mieszkańcom wsi Janowice, ale również mieszkańcom Janowiczek, które są kilometr oddalone od Janowic, no i Rozgorza, które też jest około kilometra obok. Tym trzem wsiom będzie ten obiekt służył.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 1,5 miliona złotych. Roboty o wartości blisko 900 tysięcy złotych już odebrano i rozliczono.

Od wielu, wielu lat planowaliśmy budowę tego obiektu – dodaje wójt Wittke. – Mieliśmy kłopoty z lokalizacją i wybraliśmy tę przed kościołem. To społeczeństwo sobie zasłużyło. Byli tak cierpliwi i teraz po wielu latach otrzyma nowy obiekt.

Prace mają się zakończyć pod koniec sierpnia. W związku z tym oddanie do użytku nowej filii bibliotecznej w Janowicach przewidziano na wrzesień tego roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.