K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ścieżka do bezpieczeństwa

0

Bezpieczniej ma być w Garczegorzu w gminie Nowa Wieś Lęborska. W tej miejscowości powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Już wkrótce rozpocznie się jego budowa.

Ze względu na położenie Garczegorza – przy drodze wojewódzkiej 214 w kierunku do Łeby – oraz rokroczne festyny militarne, miejscowość jest znana nie tylko w powiecie lęborskim. W Garczegorzu przybywa nowych domów i mieszkańców. Niestety, dojście lub dojazd do wsi rowerem od strony skrzyżowania nie należą do bezpiecznych. Ma to się zmienić wraz z budową ścieżki pieszo-rowerowej.

Ta ścieżka jest ważna nie tylko dla mieszkańców, ale i rowerzystów poruszających się w kierunku Łebienia i dalej – wyjaśnia Ryszard Wittke, wójt gminy Nowa Wieś Lęborska. Kierowcy po tej drodze jeżdżą bardzo szybko, chociaż nie powinni. Stwarza to zagrożenie dla zdrowia i życia. Na to nie możemy sobie pozwolić. Budowa tej ścieżki już kilka razy była omawiana podczas sesji i zebrań nie tylko w Garczegorzu. Pytano mnie kiedy dojdzie do budowy tej ścieżki, bo ta droga jest niebezpieczna i były na niej potrącenia.

Na wykonanie ścieżki o długości około 900 metrów przeznaczono ponad 450 tysięcy złotych. Przetarg został rozstrzygnięty. Podpisano już umowę z wykonawcą tego zadania.

Myślę, że w przyszłym tygodniu wykonawca powinien wejść, bo ma krótki okres wykonania – mówi wójt Wittke. Chaszcze takie rosną i musi to wszystko przygotować. Są tam też korzenie po starych topolach i trzeba to wszystko wyrwać, żeby nie było tak, jak w niektórych odcinkach zrobiono, że te pozostałości sfrezowano, a potem wszystko się zapadało. Tam mają być pniaki wykarczowane i dopiero wtedy będzie przygotowany grunt pod budowę ścieżki.

Termin realizacji inwestycji wyznaczono na koniec września tego roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.