K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szkoła Policji świętuje

0

Szkoła Policji w Słupsku z okazji święta tej formacji otworzyła swoje podwoje dla zwiedzających. To, co zwykle znajduję za zamkniętą bramą, podczas okolicznościowej imprezy było ogólnodostępne.

Jak co roku, policjanci w dniu swojego święta postarali się o to, aby przed gośćmi zaprezentować się z jak najlepszej strony. Dla zwiedzających przygotowano atrakcje związane z służbą w niebieskim mundurze. Ciekawscy na własnej skórze mogli doświadczyć, jak przebiega ściąganie odcisków palców. Jeśli to ich zainteresowało po więcej wiedzy śledczej mogli udać się do muzeum technik kryminalistycznych.

Piotr Kozłowski, rzecznik prasowy Szkoły Policji w Słupsku przypomina genealogię corocznego policyjnego święta. Z tej okazji szkoła otwiera się dla mieszkańców i turystów, a oprócz ujawniania swoich sekretów ma do zaoferowania także możliwość poznania przedwojennego układu urbanistycznego, który na terenie tej placówki szkoleniowej dominuje.

Nie zabrakło także pokazu sprzętu, którym na co dzień posługują się policjanci. Gospodarze, młodszym i tym starszym obserwatorom, chętnie odpowiadali na pytania dotyczące ich pracy. Święto było też doskonałą okazją, by z bliska przyjrzeć się zawodowi stróża prawa.

Warto, żeby osoby zainteresowane służba w policji pojawiły się w takie dni w Szkole Policji – przekonuje Piotr Kozłowski. – Mogą zobaczyć jak wygląda szkolenie policjantów, gdzie się uczą i czego, w jakich salach. Mogą zobaczyć broń, którą później posługują się funkcjonariusze.

Obchody w szkole zakończyły się efektownym pokazem musztry paradnej. Natomiast pełną rozmachu oprawę muzyczną zapewniła policyjna orkiestra dolnośląskiego garnizonu. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.