K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Barbarzyńcy w naturze

0

Opakowania po produktach spożywczych, a nawet elementy wyposażenia wnętrz można znaleźć na terenach rekreacyjno-wypoczynkowych powiatu lęborskiego. Takie bałaganiarskie zachowania często są nagłaśniane, ale notorycznie się powtarzają.

Dzikie wysypiska śmieci lub pozostawione elementy wyposażenia mieszkań, takie jak kanapy czy fotele to niestety częsty widok w najbardziej urokliwych miejscach powiatu lęborskiego. Z ludźmi zanieczyszczającymi środowisko boryka się, między innymi, gmina Nowa Wieś Lęborska. Problem zauważalny jest głównie w lasach oraz na terenach wypoczynkowych i rekreacyjnych, takich jak choćby obszar nad jeziorem Lubowidzkim.

My możemy posprzątać, bo mamy podpisana umowę z firmą – mówi Ryszard Wittke, wójt gminy Nowa Wieś Lęborska. Ale tu chodzi o to, żeby te butelki nie dostały się do jeziora. To jest nasza rekreacyjna perełka. Naszej gminy i miasta Lęborka. Wiemy, że tam przyjeżdża dużo ludzi z dziećmi i chcemy to jeszcze rozbudować. Apelujemy jednak, żeby nie pozostawiać po sobie takiego bałaganu. Zwracajmy uwagę jeden drugiemu! Przecież taką kanapę można przywieźć na wysypisko do Czarnówka i nic się za to nie płaci. Po co ze strachem wywozić ją nad jezioro? Bo to jest strach, że ktoś nas złapie. Jeżeli się komuś udowodni, to surową zapłaci karę. Poza tym jest to bardzo brzydka wizytówka nie tylko wójta, nie tylko burmistrza, ale nas wszystkich!

To kolejny z wielu apeli wystosowanych przez włodarza nowowiejskiej gminy w sprawie zachowań, które notorycznie się powtarzają. Zaśmiecanie terenów zielonych nie tylko negatywnie wpływa na otaczającą nas przyrodę, ale też uniemożliwia komfortowe wypoczywanie na łonie natury. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.