K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Obóz drużyny juniorów

0

Trwa letni obóz sportowy juniorskiej drużyny Pogoni Lębork roczników 2003/2004. W nowym sezonie zespół trenera Wojciecha Musuły rywalizować będzie w rozgrywkach ligi juniorów B.

W poniedziałek (23 lipca) letni obóz sportowy w Szkole Podstawowej nr 4 w Lęborku rozpoczęła juniorska drużyna Pogoni Lębork roczników 2003/2004. W ramach tygodniowego zgrupowania grupa trenować będzie po dwa lub trzy razy dziennie. Do dyspozycji zawodników, oprócz stadionu, będą orlik, siłownia, sala sportowa, sauna i park Chrobrego.

Jesteśmy tutaj sześć dni – mówi trener Wojciech Musuła. To jest obóz stacjonarny, w którym uczestniczą chłopcy w większości z Lęborka. Chodzi o to, żeby nie generować dodatkowych kosztów dla rodziców i żeby chłopcy mogli brać udział w takich zgrupowaniach. Celem jest przede wszystkim trening, ale jest też czas na regenerację, odnowę biologiczna i odpoczynek.

Przewidziano też atrakcje sportowo-rekreacyjne, takie jak gra w tenisa stołowego, piłkarzyki czy wypad nad jezioro.

Jest to drużyna, która trenuje z drobnymi zmianami personalnymi już pięć lat – zaznacza szkoleniowiec. – Chcemy tych chłopców przygotowywać do piłki seniorskiej, która zasadniczo różni się od gry juniorów. Jest to też wychowanie przez sport, kształtowanie charakterów. Nawet, gdyby któryś z chłopców zdecydował się na inną niż piłka drogę życiową, to będzie umiał walczyć w życiu o siebie.

Jeżdżę na obozy, żeby się kształcić, trenować i stawać się lepszym – mówi zawodnik Bartłomiej Klinkosz. – Mój tata grał w piłkę i zachęcił mnie do tego, ale ja odkryłem już w dzieciństwie, że mnie się to podoba, że umiem coś robić i raczej powinienem iść w tym kierunku. Najczęściej gram na pozycji środkowego pomocnika, ale jestem na tyle uniwersalny, że mogę grać na każdej pozycji. Swoją przyszłość wiążę z piłką i jeżeli będzie taka szansa, to na pewno będę próbował.

W ramach zajęć z taktyki zawodnicy wraz z trenerem przeanalizują zapis wideo kilku wiosennych spotkań ligowych. Materiał filmowy z meczów ligowych utrwalony został kamerą pozyskaną kilka lat temu z projektu „Piłkarska przyszłość z Pogonią Lębork” w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Lęborka. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.