K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Po prawko na gazie

0

Jeden z kursantów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego test praktyczny próbował zdać po pijaku. Gdy mężczyzna wsiadł do samochodu, egzaminator od razu zauważył iż jest on pod wpływem alkoholu.

Kandydaci na przyszłych kierowców ze stresem podczas egzaminu na prawo jazdy radzą sobie na różne sposoby. Jeden z kursantów wybrał najmniej fortunną metodę i na test zgłosił się nietrzeźwy. Mężczyzna miał już wjeżdżać na plac manewrowy, ale woń alkoholu w porę wyczuł egzaminator słupskiego WORD-u, uniemożliwiając mu dalszą jazdę

Taka sytuacja nie miała miejsca po raz pierwszy i stąd było nią mniejsze zdziwienie policjantów– mówi kom. Robert Czerwiński – rzecznik prasowy KMP w Słupsku. – Kiedy dyżurny otrzymał informację, że jeden z kursantów może być pod wpływem alkoholu, wysłał do ośrodka policjantów. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu.

Zatrzymany 43-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.