K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Śmierć w płomieniach

0

Na terenie Łeby spłonął domek letniskowy. W działaniach gaśniczych uczestniczyło sześć jednostek ochrony przeciwpożarowej. Wewnątrz obiektu odnaleziono zwęglone ciało mężczyzny.

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek, 24 lipca, około godziny 21.30 w Łebie. Na miejsce przybyły straż pożarna oraz policja. Ogniem zajęty był jeden z domków letniskowych w kompleksie nazywanym Western City. W akcji wzięło udział sześć jednostek pożarniczych. Zagrożone pożarem były również pozostałe domki znajdujące się w pobliżu.

Podano dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek oraz jeden prąd w obronie na pozostałe obiekty – informuje kpt. Marcin Elwart z Komendy Powiatowej PSP w Lęborku. – Po około pięciu minutach działań dowódca akcji podjął decyzję o wprowadzeniu ratowników do wnętrza budynku, gdzie znaleziono zwęglone ciało mężczyzny. Z budynku wyniesiono również 11-kilogramową butlę z gazem propan-butan. Po jej schłodzeniu zakończono działania. Przeszukano ponownie pobliskie budynki oraz ten, który uległ spaleniu.

Policja wyjaśnia okoliczności, w jakich doszło do pożaru. Ustalana jest też tożsamość mężczyzny. Pomóc ma w tym sekcja zwłok. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.