K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Na plażę z psem

0

Właściciele psów niejednokrotnie zastanawiają się, czy mogą zabrać ze sobą na plażę swojego pupila. Udogodnienia takie wprowadzono w Łebie. Czworonogi mogą się wybiegać na wydzielonym nadbrzeżnym pasie.

Właściciele psów mogą zabrać ze sobą swoich pupili na łebską plażę. Takie udogodnienie wprowadzono dość dawno w nadmorskim kurorcie, choć jeszcze nie wszyscy zainteresowani wiedzą o takiej możliwości.

Już od trzech lat Łeba stawia na turystów i na psiaki, z którymi oni do nas przyjeżdżają – mówi Michał Sałata, podinspektor ds. kultury i sportu UM w Łebie. – Mamy dwie plaże dla psów. Jedna znajduje się za portem jachtowym, tak zwana plaża zachodnia, a drugą otworzyliśmy w tym roku na plaży C za Zdrowotelem.

Nadzór nad czworonogiem musi być sprawowany przez opiekuna zwierzęcia. Psy mogą swobodnie biegać na wydzielonym nadbrzeżnym pasie. Natomiast ich właściciele nie muszą obawiać się za to mandatu.

Cały czas jest zainteresowanie turystów, gdzie w Łebie można z czworonogami przychodzić i korzystać z plaży tak, by nie przeszkadzać innym osobom, które chcą wypocząć w naszym nadmorskim kurorcie – zapewnia Michał Sałata.

Na plaży dla psów obowiązują zasady, które opiekunowie zwierząt powinni bezwzględnie przestrzegać. Powinni pamiętać o utrzymaniu porządku. Do tego służą specjalne torebki i kosze na nieczystości. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.