K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Godzina „W”

0

1 sierpnia na placu Pokoju w Lęborku i pod pomnikiem Bohaterom Warszawy w Słupsku odbędą się uroczystości związane z 74. rocznicą powstania warszawskiego. Jak co roku w obu miastach w przygotowania okolicznościowych wydarzeń włączają się również organizacje pozarządowe.

W Lęborku jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnej uroczystości rocznicowej członkowie Reduty Lębork, czyli oddziału Ruchu Kontroli Wyborów- Ruchu Kontroli Władzy, stowarzyszenia Lęborski Budżet Obywatelski oraz Klubu Gazety Polskiej będą obecni od godz. 15.30 na moście na ulicy Staromiejskiej. Przechodniom wręczane będą ulotki z informacjami o wydarzeniach, które miały miejsce 1 sierpnia 1944 roku w Warszawie. Będzie można posłuchać powstańczych piosenek oraz zapoznać się z wydawnictwami o tematyce patriotyczno- niepodległościowej. W programie przewidziano jest również stanowisko do pamiątkowych zdjęć nawiązujących do czasów II wojny światowej. Następnie członkowie lokalnego porozumienia dołączą do ogólnomiejskiego marszu. Zbiórka nastąpi o godz. 16.30 na ulicy Staromiejskiej (koło Tablicy Pocztowców). Uczestnicy przemaszerują na plac Pokoju, gdzie odbędą się główne obchody rocznicowe.

W Słupsku oficjalne uroczystości odbędą się tradycyjnie przy pomniku poświęconym Bohaterom Warszawy na placu Powstańców Warszawskich. Natomiast w centrum miasta, na alei Sienkiewicza zaprezentowana zostanie inscenizacja tematycznie związana z wybuchu powstania. Początek widowiska zaplanowano na godz. 16.30. Lokalizacja inscenizacji powoduje ograniczenia w ruchu. Aleja Sienkiewicza będzie nieprzejezdna od północy do godz. 20 w dniu 1 sierpnia.

W Słupsku i Lęborku, tak jak i w innych polskich miejscowościach, punktualnie o godz. 17 dla upamiętnienia rocznicy wybuchu powstania warszawskiego włączone zostaną syreny alarmowe. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.