K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Powstaje przedszkole

0

Przy ulicy Łady Cybulskiego w Słupsku ruszyły pierwsze prace związane z budową nowego przedszkola. Placówka miejska ma zapewnić dodatkowe 125 miejsc dla dzieci.

Tuż obok Szkoły Podstawowej nr 5 trwa budowa nowego miejskiego przedszkola. W jednostce planuje się otworzyć pięć oddziałów, co w znacznym stopniu ma rozwiązać problem braku miejsc dla dzieci, który co roku pojawia się w Słupsku. Konstrukcja przedszkola została wykonana w technologii zabudowy modułowej. Inwestycja realizowana jest na działce o powierzchni 5500 m2, z czego sam budynek zajmie ponad 1000 m2. Reszta gruntu została przeznaczona na cele rekreacyjne i użytkowe.

Będzie duży plac zabaw. Będzie także zieleń, którą zostawiliśmy jako element zabaw dla dzieci w zabudowanym terenie – mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska. Dodaje, że na tym terenie znajdą się też parkingi dla rodziców przywożących dzieci, a przedszkolaki będą miały do dyspozycji bogatą infrastrukturę urządzeń zabawowych.

Włodarze miasta informują, że budowa zakończy się w listopadzie, a dzieci do przedszkola zostaną przyjęte już w styczniu. Za realizację zadania odpowiedzialna jest firma Trak-Bud. Koszt inwestycji wyniesie około 4.8 mln złotych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.