K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Będą kuć żelazo!

0

W kuźni należącej do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie odbędzie się VII Plener Kowalski. Przez trzy dni – od 3 do 5 sierpnia – w godzinach od 10 do 18 będzie można podziwiać kunszt jednych z najstarszych rzemieślników.


Już po raz siódmy w Swołowie miłośnicy kowalstwa będą mogli oglądać przy pracy około 30 kowali z całej Polski zrzeszonych w ramach Stowarzyszenia Forum Kowalskie. Przez 3 dni muzealna kuźnia stanie się najgorętszym miejscem na Pomorzu. W tym roku tematem przewodnim pleneru będzie wykonanie kopii pomorskich krzyży nagrobnych. Oprócz pokazu pracy kowali, będzie można zobaczyć przywiezione przez nich wyroby kowalstwa artystycznego. Na zakończenie pleneru (niedziela), kowale pokażą efekty swojej plenerowej pracy.
Pracownicy Muzeum oraz uczestnicy pleneru zapraszają serdecznie wszystkich zainteresowanych tematyką kowalstwa. To jedna z nielicznych okazji w roku, gdzie w jednym miejscu gromadzi się tylu pasjonatów sztuki kowalstwa. Jest to także okazje do wspólnych spotkań i rozmów z uczestnikami pleneru.
Organizatorzy: Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie – Oddział Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku oraz Stowarzyszenie Forum Kowalskie.
(MPŚ Słupsk)

(opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.